Deprecated: Function split() is deprecated in /home/cil/domains/mlody.zawiercianin.pl/public_html/classes/pozycjonowanie/class.autokeyword.php on line 137

Deprecated: Function split() is deprecated in /home/cil/domains/mlody.zawiercianin.pl/public_html/classes/pozycjonowanie/class.autokeyword.php on line 168

Deprecated: Function split() is deprecated in /home/cil/domains/mlody.zawiercianin.pl/public_html/classes/pozycjonowanie/class.autokeyword.php on line 198
„Dunik” szkołą talentów? - Mlody.Zawiercianin.pl

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/cil/domains/mlody.zawiercianin.pl/public_html/modules/gora.inc.php on line 7

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/cil/domains/mlody.zawiercianin.pl/public_html/modules/data.inc.php on line 7
wtorek, 18 Czerwiec 2024,

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/cil/domains/mlody.zawiercianin.pl/public_html/modules/imieniny.inc.php on line 7
imieniny obchodzą: Elżbieta, Marek


Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/cil/domains/mlody.zawiercianin.pl/public_html/podstrony/news.inc.php on line 7

Aktualności

A A A

Strona główna / Aktualności / „Dunik” szkołą talentów?

„Dunik” szkołą talentów?

data dodania: 2014-02-04 08:47:42

W Zespole Szkół im. X. Dunikowskiego jest wiele osób, które mają widoczne lub ukryte talenty. W naszej szkole jest również wielu znakomitych sportowców-piłkarzy, którzy kochają to, co robią.

Jednym ze szczególnie uzdolnionych absolwentów „Dunika” jest Paweł Mularczyk, student III roku wzornictwa na ASP w Katowicach. W naszej szkole widać wiele śladów, które pozostawił po sobie Paweł: piękne rysunki w klasach, prace i projekty, z których biorą przykład inni uczniowie, widoczne na szkolnych wystawach lub schowane w segregatorach. Ten uczeń wiele osiągnął, zdobył też wiele nagród w licznych konkursach. Przykładem jest Nagroda Dyrekcji Bielańskiego Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie, przyznana mu w konkursie „Impresje na temat Orła Białego” w 2011 r. Paweł jest również laureatem konkursu na najlepszą pracę przejściową z przygotowania zawodowego średnich szkół budowlanych województwa śląskiego (kategoria: technikum 4-letnie, specjalność: projektowanie). Obecnie Paweł Mularczyk zajmuje się na studiach także ergonomią; w związku z tą dziedziną zaprojektował pompkę rowerową.

Paweł ma wielki talent, który wykorzystuje w swoim życiu. Można też powiedzieć, że upiększa świat – w Kromołowie, na ścianie jednego z budynków, namalował nieistniejący już niestety Dwór Kromołowski, będący symbolem najstarszej dzielnicy Zawiercia.

 
Bierzmy przykład z Pawła Mularczyka i wykorzystujmy talenty, które w nas drzemią. Lubisz grać w piłkę nożną? Graj i rozwijaj swoje umiejętności! Kochasz śpiewanie? Śpiewaj! Jazdę na rowerze? Trenuj i wygrywaj! Nauki ścisłe? Doskonal się w nich i rozwijaj technologię i naukę! Wiele jest osób, które nawet nie wiedzą o istnieniu posiadanych przez siebie umiejętności, muszą więc je odnaleźć i wykorzystać w jak najlepszy sposób, by ułatwić sobie osiągnięcie sukcesu w życiu.
Dawid Kot

 


Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/cil/domains/mlody.zawiercianin.pl/public_html/modules/polecamy.inc.php on line 7

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/cil/domains/mlody.zawiercianin.pl/public_html/modules/stopka1.inc.php on line 7
Wydawca:

Centrum Inicjatyw Lokalnych
42-400 Zawiercie, ul. Senatorska 14

Pomóż nam rozwijać serwis:
1%

Podaruj 1% podatku
KRS: 0000215720

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.